Domů Výhody AnaJet O nás Certifikáty Kontaktujte nás Události Zajímavosti Brother-czech

Digitální tisk na textil – přehled

Co je digitální tisk na textil?
AnaJet vyvíjí a vyrábí digitální tiskárny na přímý potisk textilu, které slouží k dekoraci oděvů, tedy odvětví, kterému se na celém světě věnuje velké množství firem i jednotlivců. Toto zařízení tiskne přímo na oděvy, trička a jiné textilie, jako jsou tašky, polštáře, podušky, textilní ubrousky, prostírání, podložky pod myši a řadu dalších dekorativních věcí. Tato tiskárna provádí tisk čistou, snadnou a pohodlnou cestou a stále více a častěji nahrazuje konvenční sublimační metodu tisku. V následujícím odkazu můžete porovnat výhody různých technologií používaných k dekoraci oděvů.

Jak vybrat digitální tiskárnu na textil?

 • Kvalitní, konzistentní a uzavřený tok inkoustů
  Tisk na textil pomocí inkoustů je stále se rozvíjející technologie, a nutno říci, že výběr takové tiskárny zasluhuje významnou pozornost. Špatný průtok inkoustů, vysoké náklady na časté čištění a údržbu, to jsou stále ještě běžné problémy řady tiskáren, které se dnes nabízejí na trhu. Prvním kritériem výběru je tedy správný, konzistentní a kvalitní inkoustový tok. Ten vyžaduje náležitý strojírenský vývoj a výrobu a právě dobrý systém průtoku inkoustů, který je preventivně a neprodyšně uzavřen od působení vzduchu, je pro kvalitní tisk neodmyslitelný a pro funkčnosti tiskárny je to klíčový faktor. Proto také některé tiskárny, které používají inkousty z láhví, vyžadují mnohem větší údržbu, čištění a s tím spojené vyšší náklady.

  Osvědčený, hermeticky uzavřený kazetový systém průtoku inkoustů AnaJet a samočištění tiskové hlavy přispívá k nižším nákladům a k menším požadavkům na údržbu, a dává větší časový prostor pro efektivní využití tiskárny.

 • Kontrola množství inkoustů a jednosměrný tisk
  Druhým a neméně důležitým faktorem je, zda tiskárna umí kontrolovat množství inkoustů, které protéká při jednosměrném tisku. Některé modifikované fototiskárny, nabízené jako tiskárny na textil, nemají dostatečnou kontrolu množství inkoustů a požadují znovu přetisknutí, aby inkoustu bylo dostatek. Obousměrný tisk zvyšuje náklady na tisk a snižuje produktivitu.

  AnaJet má 15 úrovní nastavení množství inkoustu v závislosti na podkladovém materiálu a vzoru, který se má tisknout. Jednosměrný tisk znamená tedy vyšší kvalitu tisku a také vyšší produktivitu tisku.

 • Produktivita a údržba
  Všechny tiskárny na přímý potisk vyžadují určitou, ale jednoduchou a pravidelnou údržbu, jako je čištění hlavy a některých dalších částí. Inkoustové tiskárny také potřebují zajištění určité stálé vlhkosti a dodržení provozních podmínek. Údržba tiskárny AnaJet je skutečně jednoduchá, snadno proveditelná a nenáročná na čas. Pokud budete dodržovat provozní pokyny, tiskárna se vám odvděčí svou výkonností a produktivitou.

  Tiskárna AnaJet Sprint se svou tiskovou hlavou druhé generace, systémem autočištění a uzavřeným inkoustovým tokem, vyžaduje méně údržby než kterékoliv jiné dnešní tiskárny. Současně se svou rychlostí a kvalitou tisku, vykazuje Sprint nepřekonatelný výkon.

 • Kvalita inkoustů a zářivost barev
  Vyšší kvalita inkoustů znamená zároveň jejich dobrý průtok a hustotu a v konečném výsledku živé a zářivé barvy. Velmi důležitý vliv mají také na odolnost vůči opakovanému praní a slunečnímu záření. Výroba takovýchto kvalitních inkoustů je samostatná a velmi komplexní věda.

  Oba druhy AnaBright inkousty na bavlnu i PolyBright inkousty na polyester a jiné syntetické materiály jsou specielně vyvinuté pro tisk na textil, zajišťují vysokou zářivost barev a dlouhou životnost vytisknutého vzoru. Jsou přátelské k životnímu prostředí a samozřejmostí jsou všechny potřebné certifikace.

Mohou zde být ještě další hlediska a faktory, které je nutno zvážit na základě vašich specifických požadavků a potřeb. Ale hlavní pozornost při vyhodnocování vhodné tiskárny je vždy třeba věnovat všem výše uvedeným faktorům.